HAKKINDA

2002 yılından bu yana ülke sanayisine ısıl işlem, malzeme seçimi, hasar analizi, laboratuvar hizmetleri, tesis kurulumu ve modernizasyonu konularında yardımcı oluyoruz. ​

Uzmanlık alanımız mühendisliğe konu olan metal malzemeler ve ısıl işlemleri. Çelik, titanyum alaşımları,nikel, kobalt ve demir esaslı süper alaşımlar, bakır, magnezyum, alüminyum alaşımları ve bunların ısıl işlemleri.

Utku İNAN
Metalurji ve Malzeme Yük. Müh.

2001 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri enstitüsünde yüksek lisans programına başladı ve 2005 yılında mezun oldu. 

2002 yılında Tamçelik Isıl İşlem'de çalışmaya başladı ve halen şirketin Genel koordinatörlüğü görevine devam etmektedir.

2008 yılında sektör derneği Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği'nin (MISAD) kurucu yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Toplam 5 farklı yönetim kurulunda başkan yardımcılığı da olmak üzere farklı görevlerde bulundu. 

2014-2018 yıllarında Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde ziyaretçi öğretim görevlisi olarak "Thermal Processes of Materials" dersini anlattı.

Şubat 2020'de havacılık, uzay ve savunma şirketleri için kalite yönetim sistemi AS9100D Baş denetçi unvanını aldı. 

2021 yılında 09-11 Haziran tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan 

4. Uluslararası Akdeniz Isıl İşlem ve Yüzey Mühendisliği Konferansı bilim komitesi başkanıdır.

© 2020 by BDI Metal